• uluslararası paket taşımacılığı

  Havex Kargo ticari veya bireysel paketlerin gidiş ve gelişlerinde çözüm ortağınız olmaya devam etmektedir.Ekspres ve Ekonomik hizmet seçeneğimizi kullanarak numune paket gönderisi yapabilir ve getirtebilirsiniz. Bu hizmetimizin yanında dünya geneli evrak ve dokümanlarınızı istediğiniz ülkede göndermek istediğiniz adrese ulaşana kadar firmamızdan lojistik destek alabilirsiniz. Uçak kargo ile uluslararası paket ve evrak göndermek günümüz dış ticaretinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Firmamız evrak ve paket taşımacılık konusunda, hizmet kalitesine inandığımız hava yolu şirketleri ile çalışmaktadır. Gönderinin gideceği ülkeye göre havayolu avantajları tamamen değişiklik göstermektedir. Tüm havayolları ile yaptığımız özel anlaşmalar sayesinde gönderinizin varış yapacağı ülkeye göre en uygun havayolu ve fiyat seçeneği seçilerek müşterilerimize kusursuz hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Önemi: Gelişen dünya ticaretinde hava yolu seçeneğini kullanarak yurtdışına evrak, doküman, numune, hediye paket, ticari eşya, vb tüm gönderilerde uçak kargo hizmetini kullanmak en etkili ve önemli ulaşım aracıdır. Bu sayede kurumsal veya bireysel iş ortaklarımız günümüz rekabet koşullarını ve gönderinin önemini düşünerek hızlı ve güvenli bir şekilde müşterilerine ulaşmayı hedeflemektedirler. Proforma Hazırlama: Yurtdışına bir ülkeden diğer bir ülkeye numune paket göndermek için proforma hazırlama zorunluluğu vardır. Evrak harici her paketin çeşitli ülke gümrüklerinde kontrolden geçeceği unutulmamalıdır. Hazırlanan proforma da ürün tanımı ve diğer bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Doğru Paketleme: Kargonun bir ülkeden diğer bir ülkeye zarar görmeden ulaşması doğru paketleme yapmaktan geçmektedir. Taşınması risk oluşturan kargo paketlerinin sağlam ve muhafazalı olması gerekmektedir. Paketin sorumluluğu tamamen göndericiye aittir. Paket ve ambalaj hatasından dolayı, kargonun zarar görmesi durumunda hava yolu sorumluluk almamaktadır. Firmamız  müşterilerimize ürün içeriğine bağlı olarak doğru paketlemenin nasıl yapılması gerektiği hususunda lojistik destek vermektedir. Zamanında Teslimat: Hava kargo numune paket taşımacılığında  hazırlanan proforma ve iletişim  bilgilerinin eksiksiz olması gerekmektedir  

  Kargo çıkışlarında aşağıdaki bilgilerin önemi çok büyüktür.

  * Firma / Şahıs İsmi  
  * Proforma Ürün Tanımı ve Değeri
  * Gideceği Ülke ve Adres Bilgisi
  * Posta Kodu
  * Alıcı Ev – Ofis – Cep İletişim Numarası

  Doğru Fiyatlandırma : Aşağıdaki bilgiler kritik önem arz etmektedir.

  * Gönderi Varış Ülke / Şehir
  * Posta Kod Numarası
  * Gönderi İçeriği
  * Proforma Değeri
  * Paket Sayısı
  * Paketlerin En – Boy – Yükseklik Ölçüsü
  * Her Bir Paketin Brüt Kg Bilgisi

  Hacim Hesaplama : Hafif fakat hacmi büyük paketler için hacimsel ağırlık hesabı yapılmaktadır. Hacim En x Boy x Yükseklik / 5000 hesaplanmaktadır.
  Havayolu taşımacılığı her geçen gün büyümeye devam ederken, Firmamız müşterilerimizin bugünkü ve gelecekteki taleplerini önceden düşünerek ekonomik ve güvenli servis vermek için yoluna emin adımlarla devam etmektedir.